بارگیری اتوکلاو

دستگاه امحا زباله ها و پسماند مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستان ها

طبق آماری که وزارت بهداشت ایران منتشر کرده 3% مراجعان به مراکز درمانی به بیماری های عفونی خطرناکی مثل ایدز و هپاتیت مبتلا هستند. اگر هر مرکز درمانی در روز از صد نفر این افراد خونگیری کند هر مرکز روزانه 3 سرنگ حاوی ویروس های کشنده بیماری های واگیردار به عنوان زباله تولید میکند. این سرنگ ها شامل قسمت های فلزی و پلاستیکی میباشند که در صورت سوزاندن هم میتواند گازهای سمی خطرناکی تولید کنند.

نام دستگاهی که بتواند همه این آلودگی ها را به شکل کاملا بی خطر و استاندارد از بین ببرد  اتوکلاو میباشد. اتوکلاو با ایجاد فشار بسیار بالا در حد 15 اتمسفر در مدت زمان بالا و کم کردن فشار در حد خلاء باعث خشک کردن زباله میشود. پس از این مراحل دمای داخل مخزن اتوکلاو بالا میرود در حدی که همه موجودات زنده داخل پسماند ها از بین میروند اما این دما به حدی نیست که باعث سوختن و آتش گرفتن مواد پلاستیکی داخل زباله شود. لذا هیچ دوده و گاز سمی از این پسماند های عفونی تولید نمیشود.

اتوکلاو امحای زباله
اتوکلاو امحای زباله بیمارستانی و پسماند های عفونی

بهترین روش امحای زباله ه و پسماند های عفونی بیمارستانی استفاده از اتوکلاو میباشد زیرا سایر روش های سنتی حمل و سوزاندن و یا دفن زباله کارایی ندارد زیرا مواردی باعث بی نتیجه بودن این کار میشوند از جمله:

  1. در هنگام حمل زباله ها شیرابه هایی که به زمین میریزند آلودگی را پخش میکنند
  2. افرادی که زباله گرد هستند از زباله های عفونی دزدی میکنند
  3. سوزاندن باعث ایجاد بوی بد و آلودگی هوا میشود
  4. دفن زباله های بیمارستانی جدا از زباله های شهری باعث نفوذی آلودگی به خاک میشود
  5. به دلیل قابل انفجار بودن بعضی پسماند های بیمارستانی، سوزاندن این زباله ها خطرناک است

امروزه همه کشور های پیشرفته دنیا کلیه سیستم های زباله سوزی خود را تعطیل کرده اند و به جای آن از اتوکلاو های صنعتی برای امحای زباله های خود استفاده میکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان شرکت پترو صنعت تاراز تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن